Rüya Tabirleri

Rüyada Abese Suresini Okumak

Rüyada Abese suresini okumak; veya suresi bakmak sadaka ve zekat anlamlarına gelir. Rüyada abese suresi okumak fazla sadaka vermeye yorumlanır. Ondan bir parçayı okumak çok zekat ve sadaka vermeye yorumlanır. Rüyada abese süresini okuduğunu görmek doğu tarafına yolculuğa da işarettir.

Kirmani demiştir ancak: O kişi insanları hakir görüp gurur ve kibre kapılır. Abese suresini rüyasında okuyan ya da dinleyen kimse, kendisi herkesi hakir görerek gururlanır, cömertlik gösterir, fakirlere ve düşkünlere karşısında hayrı dokunur ise de, bu hali onları incitir.

Cafer-i Sâdık demiştir ki: Fakir ve fukaraya karşısında hayır ve hasenatı olursa da, tüm bunları riya ile yapar ve başa kakar demektedir.

İslami rüya tabirlerine göre ise Abese suresi şu şekilde sözcük grubu edilmektedir:

İmam Cafer Vefalı (a.s): Rüyada Abese suresini okumak; zayıflara ve düşkünlere iyilikte bulunacağınıza yorumlanır. İbn-i Sîrîn: Rüyada abese suresi görmek: Kibirleneceğinize ve yüzünüzü insanlara karşısında ekşiteceğinize muhabere eder. Kirmanî: Abese suresi okumak oldukça çok oruç tutacağınıza işarettir.

Sıradaki Haber :  Rüyada Ogrencı Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu