Rüya Tabirleri

Rüyada Dalak Görmek

rüyada dalaginin saglam oldugunu görebilen kimsenin, mal koydugu ambari saglam olur ve sevince erer. dalaginin büyük oldugunu görebilen kimsenin, fena bir arzusu olduguna ve o kimsenin durumunun degistirme isaret eder yoksa endişe hastaligina yakalanir. dalaginin agridigini gören kimse, aile ve kendisinin gecim kaynagini kötüye kullanir

Sağlam ve normal dalak sevince ve güvenle korunan mala, büyük dalak olduğundan büyük görünen kuruntu ehli birine, Dalak ağrısı dünyalığı kötüye kullanmaya ve ev halkının hakkını yemeye kötüye işaret eder.

Rüyada dalak görmek sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğinin simgesidir.

Dalak rüyada mülk ile deyiş olunur. Bir rivayete tarafından de din, saglik ve kuvvettir. Dalakta iyi kötü olarak görülen her sey bu üç seye kiyaslanarak yorumlanmalidir. Cafer i Sadik a göre; kendisinde dalak oldugunu bakmak, eline mal geçecegine delalet eder. Dalagini çikarip attigini görmek, malini bol, bol harcadigina, yahut dininde kendi eliyle fesada gittigine, iki dalagi oldugunu görmek, malinin iki kat arttigina isarettir. Herhangi bir hayvanin dalagini görmek yeniden mal ile sözcük grubu olu nur. Eger gördügü hayvanin eti yenilir cinsten ise helal mala, de gilse haram mala isarettir. Rüyada dalagini saglam ve emniyette görmek, malinin da muhafazali bir yerde saklandigina kötüye işaret eder. Dalaginin büyük ve sismis oldugunu bakmak, muradinin olmayacagina ya da hasta olacagina, dalaginin agridigini görmek, kendisinin ya da ev halkindan birinin malinin elinden çikacagina kötüye işaret eder. Ibn i Sirin e kadar ; dalak bakmak mahzen veya depo ile yo rumlanir. Rüyasinda dalaginin agridigini görmek, malinin tehli kede olduguna ya da deposuna bir hirsiz girmesi ihtimaline, dala ginin disari firladigini görmek, çalistirdigi adamlarin kendisine ihanet edeceklerine, dalaginin ameliyatla alindigini görmek mallarinin belli ellerde olduguna kötüye işaret eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dalaginin saglam oldugunu görebilen kimsenin, mülk koydugu amban saglam olur ve sevince erer. Dalaginin büyük oldugunu gören kimsenin, fena bir arzusu olduguna ve o kimsenin durumunun degistigine isaret eder yahut endişe hastaligina yakalanir. Dalaginin agridigini görebilen kimse, aile ve kendisinin geçim kaynagini kötüye kullanir.

Sıradaki Haber :  Rüyada Ebem kuşağı (gök kuşağı) Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu