Gündem

Yağmur altında ucuz et kuyruğu

Ramazan ayı öncesi et ve et ürünleri olmak isteyen vatandaşlar, Sularbaşı Mahallesi İmamhatip sokakta yer alan Et ve Süt Kurumu satış mağazasına akın etti. Etkili olan yağışa aldırış etmeyen vatandaşlar, takriben 200 metre uzunluğunda kuyruk oluşturdu. Vatandaşların kuyrukta sıra beklerken Korona virüs (Covid-19) uyarılarına uyarak sosyal mesafeyi ayarladıkları görüldü. Satış mağazasında Kıyma kilogram fiyatı 34 lira’dan, kuşbaşı et 37 lira’dan satışa sunuluyor.

Kentte 1 tane satmak mağazası olduğu için aşırılık yaşandığını belirten Hacı Dülek, “Şuan da hava durumu yoğun bir şekilde yağmurlu. Et almaya geldik. Bu insanların kuyruğuna bak. Bir tane satış mağazası var, bir tane daha olsa daha hoş olur. Topluluk azıcık daha azalır. Yağmurdan nedeniyle korona mesafesini de koruyamıyoruz “dedi.

Korona virüs uyarılarını dikkate alarak sosyal mesafeye uyarı etmeye çalıştıklarını bildiren Yusuf Akkuş, ”Et ve Balık Kurumundan et alacağız fakat 2 gündür geliyorum, alamadım. Sıra var et bitti diyorlar. Yağmur yağıyor, ıslanıyoruz. Buraya bir tane daha şube açsalar daha iyi olur. Sosyal mesafeye de mümkün olduğu değin uyarı etmeye çalışıyoruz. Buraya bir şube daha açarlarsa iyi olur” dedi.
 

Veysel Korkmaz – Demet Karakuş

Sıradaki Haber :  Pakdemirli: 'Gün içerisinde çıkan 45 yangın kontrol altına alındı'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu