Dünya

İran’da tavuk tüketimi azalınca yüz binlerce civciv itlaf edildi

İran’da tavuk etine talebin azalması nedeniyle yüz binlerce civciv, canlı halde üzerlerine toprak dökülerek itlaf edildi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülere göre bir kamyon kasasında bulunan yüz binlerce civciv önce abes araziye döküldü, daha sonra kepçeyle üzerlerine toprak atıldı. Civcivlerin itlaf edildiği anların görüntüleri ise sosyal medyada büyük tepki çekti. Korona virüs nedeniyle tavuk etine olan talebin azalması ve bir jurnal civciv üreticilerinin uyarılara rağmen üretimi azaltmamaları sebebiyle civcivlerin itlaf edildiği belirtildi.

İran Tarım Bakanı Yardımcısı Murteza Rızai, Covid-19 nedeniyle tavuk satışlarının azaldığını belirterek, “Covid-19 nedeniyle bir günlük civciv üretimine sınırlama getirilmişti. Ama buna uymayan civciv üreticileri fazla kalan civcivlerini itlaf etmek zorunda kaldı” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada bir günlük civcivlerin itlaf edildiği anların görüntülerinin olmadığını söyleyen Rızai, “Bir jurnal civcivlerin itlaf edilmesi kimseden istenilmedi. Sadece döllenmiş yumurtaların itlaf edilmesi gerekiyordu” dedi.

Aynur Sena Tez

Sıradaki Haber :  Almanya'da korona önlemleri gevşetiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu