Biyografi

Bade İşçil

Bade İşçil Biyografisi

Bade İşçil, 8 Ağustos 1983 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Ailesi zamanında Bulgaristan ve Romanya taraflarından göç edip İstanbul’a gelmiş. 1999 da anne babası boşanmış. Annesi Kadriye Hanım’la abisi Nişantaşı’nda oturuyorlar. Cenevre Maratonu’nda 1600 kişi içinden 146’ncı oldu.
Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasu. Barıştırma Manço‘nun cenazesinde Mahsun Kırmızıgül‘ün onu ayrım etmesiyle adeta beş takvim bir ilişki de başlamış oldu.

Ekrana profesyonel olarak çıkışı Star’da yayınlanan Evlere Şenlik isimli programı sunarak oldu. Oyunculuğa geçişi ise yönetmen Andaç Haznedaroğlu baştan sona oldu, İlk dizisi “Gülpare” dizisidir. İpek Bilgin ve Ümit Çırak’dan oyunculuk dersleri aldı.

2007 yılında Cine5 kanalında yayınlanan “Metropol Cafe” isimli komedi dizisinde rol aldı. 2009-2011 yılları aralarında Ay Yapım’ın “Ezel” dizisinde Şebnem Sertuna karakterini canlandırdı. Ezel dizisi bittikten daha sonra “Kuzey adrosuna katıldı. Dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Zerrin Tekindor, Ayla Soygazi, Kaan Taşaner ile birlikte oynadı.

Moda ve Tasarım eğitimi bölge Bade İşçil, ilerde tek amacının kendi adını içeren bir modaevi açıp, haute-couture elbiseler tasarlamak olduğunu söylüyor.

Uzun ve çabuk yürüyüşler yapan Bade İşçil, 2010 yılında “Becel” yağlarının marka yüzü oldu, reklamlarında oynadı.

Bade İşçil, 31 Mayıs 2013 tarihinde işadamı Malkoç Sualp ile evlendi. 9 Ağustos 2014 tarihinde Azur adında bir erkek çocuğu oldu. 2015 yılının Temmuz ayında boşanma davası açtı. 20 Haziran 2016 tarihinde boşandı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Eski Sevgili (Sinema Filmi)
2011-2013 – Kuzey Güney (Banu Sinaner) (Tv Dizisi)
2010 – Ezel 2. Sezon (Şebnem Sertuna) (TV Dizisi)
2007 – Metropol Cafe (Şebnem) (TV Dizisi)
2006 – Gülpare

Sıradaki Haber :  Prof.Dr.Ayşegül Füsun Eyüboğlu

Ödülleri :
2012- Ayaklı Gazete TV Yıldızları, En İyi Asistan Bayan Drama Oyuncusu, Kuzey Güney
2012- Galatasaray Üniversitesi, En İyi Kadın Oyuncu, Kuzey Güney

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu