Biyografi

Prof.Dr.Mustafa Öztürk

Mustafa Öztürk Biyografisi

Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Afiyet Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesidir. Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 6 Nisan 2020 tarihinde Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca göre açıklanan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.
Mustafa Öztürk, 1965 yılında doğmuştur. 1983 – 1989 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyarak mezun oldu. 1990 – 1995 yılları aralarında Afiyet Bilimleri Enstitüsünde Millet Sağlığı dalında yüksek lisansını tamamladı.

Mustafa Öztürk, 1995 yılında Kayseri, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Kayseri ili Hacılar ilçesi Afiyet Grup Başkanlığı bölgesinde 65 ve üzeri yaşlı nüfusun medikososyal sorunları ve bu sorunların çözümüne karşın bir metodoloji denemesi” konulu tezini tamamlayarak doktorasını yaptı.

1997 yılında Isparta‘da Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Insanlar Sağlığı Anabilim Dalı başkanı olarak başladığı görevinde 2012 yılına kadar çalıştı. 2005 – 2011 yılları arasında Isparta‘da Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Irk Sağlığı Anabilim Dalı Yardımcı Doçent olarak tayin yaptı. 2012 yılında Doçent oldu.

2012 – 2014 yılları arasında Ankara, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Irk Sağlığı Anabilim Dalında Doçent olarak tahsis yaptı.

2014 – 2015 yılları arasında Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekan olarak ödev yaptı.

2015 – 2016 yılları aralarında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Insanlar Sağlığı Anabilim Dalında Doçent olarak devir yaptı.

2016 yılında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesine Dekan olaran atanan Prof. Dr. Mustafa Öztürk 2016 – 2018 yılları arasında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Irk Sağlığı Anabilim Dalında Profesör olarak devir yaptı.

Sıradaki Haber :  Berk Atan

Mustafa Öztürk, 2018 yılında Afiyet Bilimleri Üniversitesi, Hamidiye Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Irk Sağlığı Anabilim Dalında Profesör öğretim üyesi olarak görevlendirildi.

Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 6 Nisan 2020 tarihinde Afiyet Bakanı Fahrettin Koca göre açıklanan koronavirüs ile uğraş zarfında oluşturulan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre, irk sağlığı uzmanlarından oluşan bu komite, koronavirüsün psikolojik, sosyolojik, istatistikî ve din sosyolojisi boyutunu irdeleleyeceğini açıkladı.

Aza olduğu Mesleki Kuruluşlar:
2016 – Karabük Tabib Odası üyesi
2000 – Insanlar Sağlığı Uzmanları Derneği
1998 – Isparta Tabib Odası üyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu