Biyografi

Berk Cankat

Berk Cankat Biyografisi

Oyuncu, grafiker

Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Mimar olan ve müteahhitlik yapan babasının mesleği yüzünden Eskişehir ve Hatay gibi şehirlerde çocukluğu geçti. Bu yüzden İlkokulu Hatay’da okudu. Sonradan da ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

Ankara Bilkent Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olunca fazla yakın arkadaşı ile beraber grafiker mesleğini yerine getirmek için istanbul’a gelmiştir. Bir grafik işinde çalışmaya başladı. Bir yana da tiyatro dersi almaya başladı. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

2013 yılında “Sana Bir Giz Vereceğim” adlı dizide; Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir ile birlikte oynayarak dizi film hayatına başladı.

2014 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, “Medcezir” dizisine 24. Bölümde Selim Serez’in teyze oğlu “Cem” karakteri, misafir oyuncu olarak katıldı. 25. Birim sonunda diziden ayrılmıştır.

2014 yılının Haziran ayında başlayan “Güzel Köylü” adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Gizem Karaca ile başrolde “Cemal” karakterini canlandırdı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Güzel Köylü
2014 – Medcezir
2013 – Sana Bir Sır Vereceğim

Sıradaki Haber :  Billur Kalkavan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu