Biyografi

Buket Aydın

Buket Aydınlatılmış Biyografisi

2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Kanal D Esas Haber sunuculuğuna Buket Okumuş getirildi.

Buket Kültürlü, 1985 yılında Bursa’da doğmuştur. Burslu olarak okuduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak tamamladı.

Buket Kültürlü, Kadıköy’de yer alan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Buket Okumuş, bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonradan Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve sonra hafta sonu esas haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanaltürk’cilt ayrıldıktan daha sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Açık Fikirli 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye aktarma olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

8 Mart 2013 tarihinde NTV gece bültenini sunan Ahmet Arpad (sunucu)‘dan görevi devralarak hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sundu. Buket Kültürlü, bununla birlikte Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında meslek adamı Erce Baykal ile evlendi.

Kanal D Başlıca Haber’i sunan Ahmet Hakan’ın 26 Nisan 2018 tarihinde Kanal D Esas Haber sunuculuğunu bırakma kararından sonra 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Buket Açık Fikirli bu göreve getirildi.

2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D’de sürekli Buket Aydın, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu, Yılın Bayan Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu. Kanal D’deki sunuculuğunun yanı sıra CNN Türk‘te “40” adında bir sohbet programın sunuculuğunu üstlendi.

Kanal D Haber Başkanlığı görevine de yapan Buket Okumuş, 20 Nisan 2019 tarihinde işine son verildi.

Sıradaki Haber :  Buhurizade Mustafa Itri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu