Biyografi

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy Biyografisi

NTV’de sunduğu haber ve spor programlarıyla tanınan Türk spiker. 2006 yılından bu yanlamasına NTV Spor Servisi’ni sunan Esmersoy, Evo ve NYC dergilerinde yazarlık yapmaktadır.
Kamile Burcu Esmersoy, 2 Ekim 1976 tarihinde, Timur Esmersoy’un çocuğu olarak istanbul’da Zeynep Kamil hastanesinde dünyaya geldi. Çerkez kökenli olan ailesi Burcu Esmersoy 4 yaşındayken boşanmıştır. Ablası ile birlikte babaannesinde büyümüştür. Beşiktaş Lisesi’ni bitirmesinin arkasından İstanbul Üniversitesi’ne giren Esmersoy, bu okulda Turizm İşletmeciliği okudu ve bu bölümden mezun olmasının arkasında New York Üniversitesi’nden Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı.

1997‘de katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında 4. oldu. Arkasından 1997 yılında, Miss İnternational yarışmasına katılan Esmersoy, ülkemizi bu yarışmada Japonya’da temsil etmiş ve de Dostluk Güzeli ünvanını kazanmıştı.Medya dünyasına Hıncal Uluç‘un sekreteri olarak girdi. Birkaç klip oyunculuğu yaptı. sonra; Bir süre Kanal D’de çocuk programları sunan ve de Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’ndan dereceyle mezun olan Esmersoy, 2000 yılında CNN Türk’ün spor departmanına girdi ve de 2005 yılına değin burada dış haber editörü, spor spikeri ve muhabir olarak tahsis yaptı.

2006 yılında ise NTV’nin başarılı spor programı Spor Servisi’nin sunuculuğunu yapmaya başlayan Esmersoy, erkek egemenliğindeki bu alanda kısa sürede büyük bir galibiyet kazandı ve de ekranların vazgeçilmez yüzü haline geldi. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı.

Burcu Esmersoy, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir.

Burcu Esmersoy, Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile 2005’te Paris‘teki Türk Konsolosluğu’nda evlendi. 28 Şubat 2006 tarihinde de İtalya‘da bir kilise nikahı yaptı. 2008 yılında boşandı.

Sıradaki Haber :  Bülent Bilgiç

Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlandı.

2010 yılında Mahsun Kırmızıgül‘ün yapımcısı olduğu “Romantik Komedi” filminde Misafir oyuncu olarak yer aldı.

30 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını üstlendiği “Değil Böyle Dans” yarışmasında yarışmacı olarak bulundu. Azra Akın’ın İlk sezonun kazananı olduğu yarışmada; Azra Akın, Bedük, Bora Kozanoğlu, Burcu Esmersoy, Burcu Güneş, Defne Joy Foster, Derya Büyükuncu, Eda Taşpınar, Güneri Civaoğlu, Metin Arolat, Nilgün Belgün, Pascal Nouma, Ragga Oktay, Sibel Arna gibi ünlüler yarıştı, jüri koltuğunda ise Lilia Bennett, Saba Tümer, Sait Sökmen ve Tan Sağtürk bulunmuştur.

2011 yılında yapılan “Yok Böyle Dans” yarışmasında ise Burcu Esmersoy spiker olarak ödev yapmıştır.

2012 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yaptı. Popstar 2013 programında sunuculuk yaptı.

Keza Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlandı.

Burcu Esmersoy, Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş’nin patronu sevgilisi Sami Kresepi‘yle 2 Ekim 2013 tarihinde evleneceğini açıkladı, fakat 2014 yazına ertelendi. Ancak evlenemedikleri gibi Şubat 2014 tarihinde ayrıldıkları açıklandı.

Ardındaki 2014 yılında takriben 1 yıldır aşk yaşadığı Başar Savur‘la evliliğin eşiğinden döndü. 2015 yılının Temmuz ayından itibaren Tuna Aksu ile birlikte olmaya başladı. 2016 yılının Aralık ayında ayrıldı.

Burcu Esmersoy 12 Şubat 2015 tarihinde Tv8‘de yayınlanan “İşte Benim Stilim” programına misafir yarışan olarak katıldı.

2017 yılında “Dünya Güzellerim” adlı program için Hindistan‘a giden Bülent Ersoy, Safiye Soyman, Banu Alkan ve Burcu Esmersoy‘un bulunduğu yapımın yönetmenliğini Mustafa Kotan yapmıştır. Çekimleri 2017 Mayıs ayının ilk haftasında başlayan ve yapımcılığını Bloom Medya, yönetmenliğini Mustafa Kotan‘ın üstlendiği programın çekimleri; Hindistan, Nepal ve Vietnam‘da gerçekleşecek.

Sıradaki Haber :  Birce Akalay

Oynadığı Dizi Ve Filmler :
2017 – Dünya Güzellerim (Tv Programı)
2015 – Komedi Türkiye (Sunucu)(Tv Programı)
2015 – Kalbim Ege’de Kaldı (TV Dizisi)
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi) (Tv Programı)
2013 – BKM Güldür Güldür (TV Dizisi)
2012 – Survivor Türkiye 2012 – Ünlüle… (Spiker)(Tv Programı)
2012 – Çocuklar Duymasın (Aylin)(TV Dizisi)
2011 – Dedektif Memoli (Zeynep)(TV Dizisi)
2010 – Yok Böyle Dans (Yarışmacı)(Tv Programı)
2010 – Romantik Komedi (Ezgi) (Sinema Filmi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu