Biyografi

Burcu Soysev

Burcu Soysev Biyografisi

Burcu Soysev, Ankara’da doğmuştur. Annesi Güngör Soysev, babası bestekar İlgün Soysev’dir. Tayfun adında bir erkek kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED. Ankara Koleji’nde tamamladı. Ortaokul ve lise Döneminde, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yarı Zamanlı statüde eğitim gördü.
Prof. Muzaffer Arkan‘ın şefliğindeki Ankara Çoksesli Korosu ve bununla beraber kurucularından biri olduğu Orfeon Oda Korosu’nda söyledi.

Burcu Soysev, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şöhret Belli Başlı Sanat Dalı antre sınavlarını kazandı fakat ailevi nedenlerle bölüme devam edemedi ve benzer yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne devam etmek durumunda kaldı. Fakülteyi bitirerek avukatlık stajını tamamladı.

Oysa müzisyen olma ricası ağır bastı ve 2002 yılında birincilikle girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nden sınıf atlayarak, üç yılda Opera-Şöhret Asıl Sanat Dalı birincisi ve Müzik Fakültesi ikincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de benzer üniversitede tamamlayan Burcu Soysev, şöhret hayatı baştan başa Gülşen Kocaay, Keriman Davran, Nilgün Akkerman, Suna Korat, Pekin Kırgız, Oylun Erdayı ve Eralp Kıyıcı ile çalışmıştır.

2000-2013 yılları aralarında Ankara Devlet Operası‘nda konuk sanatkâr olarak çalışan Burcu Soysev, Eylül 2011‘de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’nın açtığı öğretim görevlisi sınavlarını kazanarak kurumda Öğretim Görevlisi ve Şöhret Esas sanat Dalı Başkanı olarak tayin yapmıştır.

Ocak 2013‘te Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün açtığı Soprano Kadro sınavlarını birincilikle kazanan Burcu Soysev, tercihini ressam olmaktan yana kullanarak İstanbul Devlet Operası‘ndaki görevine başlamıştır.

Halen İstanbul Devlet Operasında soprano olarak devir yapmakta olan Burcu Soysev, Üniversitelerarası Kurul kadar düzenlenen Doçentlik Sınavı’nın iki aşamasında da (Eser İnceleme ve Sözlü Safha) başarılı bulunarak 4 Ekim 2013 tarihinde Opera Şarkıcılığı dalında ‘Doçent’ ünvanı almıştır.

Sıradaki Haber :  Brian Molko

Burcu Soysev, keza, Ankara ve İstanbul Devlet Operalarınca görevlendirilerek pek çok konserde solist olarak yer almış, tahsis yaptığı vakit içinde sahneye konan tüm korolu eserlerin de korosunda tahsis yapmıştır.

Arananlar:
https://www ensonhabermerkezi com/etiket/burcu-soysev-evli-mi/burcu soysev biyografi kaç yaşındaburcu soysev evli mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu