Rüya Tabirleri

Rüyada Damar Görmek

Damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsilcilik ettiği kişinin sıla yı rahimi terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine, Damardan kan kaybı yoksul için mala, zengin için mal kaybına, Damarların fazla belirgin oolarak görülmesi gelirde görülecek azalmaya kötüye işaret eder.

Rüyasında kişi, vücudunda mor, belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine tarafından yorumlanır.

Rüyada damar görmek güzellikle yorumlanir. Rüyada damarlarinin sistigini görmek güzellesmesi için makyaj yapacagina; damarinin kesildigini bakmak, hastalanacagina; damarindan kan aktigini görmek, ecelinin yaklastigina; damarindan ameliyat yapildigini görmek, ev halkindan birisinin ya da esinin evden ayrilacagina delalet eder. Yorumculardan bazilari damari kisinin bagli oldugu aile ile veya asiret ile de yorumlarlar. Bu yoruma kadar, rüyasinda damarinin kesildigini bakmak, aile baglarinin kopmasina kötüye işaret eder. Rüyada damarlarinin görünür sekilde açik oldugunu bakmak, eger çiftlik sahibi ise tarlalarina dışarı giden su yollarinin bozulduguna; damarlarinin hepsinin birden kesildigini bakmak, o çiftçi nin bag veya tarlasina dışarı giden su yollarinin adamakıllı tikandigina kötüye işaret eder. Rüyasinda damarindan kan alindigini görmek, akan kan miktari dek malindan zarar edecegine veya parasinin elinden çikacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Damann güzelligi o kimsenin güzelligine, damann bozuklugu ise, o kimsenin bozuklugudur. Bir kimseye rüyada anz olan bir sebepten dolayi bir damannin bozulmasi, o kimsenin akrabasindan birisinin ölümüne isarettir. Ara Sıra damarin kesilmesi rüya sahibinin ölmesiyle akrabasindan aynimasina isarettir. insanin damarlari soy ve kabilesidir. Damarlanndan birsinin yok oldugunu gören kimse, akrabasindan ayrilir. Damarlar bostanin su kanali gibidir. Rüyada damarlardan birinin ya da hepsinin kesildiginin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostaninin su yolunda meydana gelecek bozukluga isarettir. Rüyada damarlarin açik olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatina veya emlak ve akarlarina su vermenin mümkün olmayacagina isarettir. Kan almak için meshur olan damarlar ve tekrar tekrar hareketi mutad olan nabizlar, hayat, rizik aile ve asiretinin büyüklerine isarettir. Rüyada elinin damarlarindan kan aktigini görebilen kimse, varlıklı ise o kan miktari elinden mülk gider. Eger yoksul ise, akan miktarca eline mal geçer.

Sıradaki Haber :  Rüyada Badem Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu