Ekonomi

Fiber hızında internet sunan Superbox’a gelen talep bir haftada 2 kat arttı

Benzer gün içerisinde kurulumu gerçekleştirildiği açıklanmış Superbox’a talebin Nisan ayının ilk haftasında iki kat çoğaltma gösterdiği bildirildi. Ev içi kablolamaya ihtiyaç duyulmadan kurulan Superbox’ı çalıştırmak için tek yapılması gerekenin cihazı prize takmak olduğu aktarıldı.

Yapılan açıklamada kadar, uzak eğitim ve egzersiz hayatını sürdürenlerin yanına olan Turkcell, reformcu çözümleriyle refah sağlıyor. Bu kapsamda Turkcell; öğrencilerin, öğretmenlerin, özel sektör ve halk çalışanlarının gelişen konut interneti talebini 4.5G altyapısı üzerinden çalışan Superbox ile benzer gün içerisinde karşılıyor. Dijital operatörün online satış kanalları, çağrı merkezi ve mağazalarından talep edilebilen Superbox, konut içi kablolama yapılmadan fiber hızları sunuyor. İnternet hizmeti sunan ürün kutusunun teslim edilmesinden sonra kullanıcılar, cihazı herhangi bir prize takıp çalıştırarak 375 Mbps’lere varan hızlara ulaşıyor.

Ceyhun Özata: ”Müşterilerimizle bağlantı etmeden dijital ev çözümümüz Superbox’ı kuruyoruz”

Konu hakkında tanımlama yapan Turkcell Kurumsal ve Konut Satıştan Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

”Gerek eğitim gerekse alıştırma hayatı anlamında gündelik yaşantımıza evden devam ettiğimiz bu günlerde ev interneti de bizim için daha çok şey açıklama etmeye başladı. Kimimiz için bir mektep, kimimiz için ise uzakta işlerimizi yönetmemizi mümkün kılan bir platform haline geldi. Hal böyle olunca da bir nevi halk görevi yaptığımızın bilinciyle hareket ederek hanelerimizi internetle buluşturmak çalışmalarımızı artırdık. Ev internetine daha önceden gereklilik duymayan ancak günümüz şartlarında yoğun bir şekilde istek eden müşterilerimize benzer gün içerisinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Superbox çözümümüz ile karşılık verdik. Bu koşul rakamlarımıza da yansıdı. Son bir haftada bu hizmete gelen istek iki kat arttı, kullanıcı sayımız 400 bini aştı. Bu büyüme ve beraberindeki yoğun kullanıma emrindeki olarak bir takım saatlerde Superbox’ın internet trafiğinde yüzde 67’lik artışların meydana gelmesi de bizlere müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor. Biz, bu internet hizmeti ile bir anlamda müşterilerimizin evine temassız internet götürüyoruz. Bu engebeli süreçte evler internetsiz kalmasın diye var gücüyle çalışan mağaza çalışanlarımızın ve konut içerisindeki müşterilerimizin sağlığını gözeterek gelen talepleri uzak karşılıyor ve müşterilerimizle temas etmeden dijital konut çözümümüz olan bu internet hizmetini kuruyoruz”.

Sıradaki Haber :  Corona virüs indirimlerine dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu